Portfolio: Grafika

Grafika

Do działu "Grafika" zaliczyłem wszystkie prace, których główną cześć stanowiło projektowanie graficzne lub rysunek odręczny.

Od kilku lat używam tabletu gaficznego, ale przy projektowaniu czegokolwiek zawsze zaczynam od kartki i ołówka. Być może wydłuża to czas otrzymania projektu w postaci "czegokolwiek" gotowego do wysłania klientowi, ale moim zdaniem w procesie twórczym nic nie zastąpi połączenia oko-ręka-ołówek.

Logotypy

Mam w swoim portfolio kilka logotypów, które się przyjęły i są nadal stosowane. Więcej jest tych, które nie były nigdy szeroko stosowane ze względu na jednorazowy charakter przedsięwzięć lub nie utrzymanie się firmy na rynku.

Zakres pracy: konsultacje z klientem, projektowanie "na żywo" (przy kliencie), koordynacja procesu akceptacji, wykonanie wersji do różnych zastosowań

Ilustracje

Pierwszymi ilustrowanymi materiałami, które wykonałem na zlecenie były ulotki informacyjne dla uczestników prowadzonych przeze mnie harcerskich obozów żeglarskich. Później ilustrowałem śpiewniki, prezentacje, ulotki i materiały szkoleniowe. Szczególnie w materiałach szkoleniowych liczy się trafność przekazu, tak aby ilustracja była nie tylko ozdobnikiem, ale też pomocą w zrozumieniu, potwierdzeniem poprawności percepcji lub otuchą w chwilach zwątpienia dla odbiorców. Aby to osiągnąć trzymam się swojej zasady: Jakbyś rysował dziecku patykiem na piasku. Jak dotąd działa...

Zakres pracy: rysunek odręczny, obróbka graficzna

Piktogramy

Na potrzeby uatrakcyjnienia folderów szkoleniowych Stowarzyszenia CEESTAHC zaprojektowałem pierwszą serię piktogramów. Pomysł się przyjął i obecnie stanowią one ważną część identyfikacji wizualnej firmy. Obecnie jest w użyciu kilkadziesiąt symboli, w różnych wersjach kolorystycznych.

Zakres pracy: projekty graficzne, dostosowanie do mediów

Koszulki

Od lat wykonuję projekty koszulek - najczęściej dla krakowskiego Klubu Narciarskiego "Yeti". Pierwsze masowe projekty wykonywałem techniką linorytu na zaimprowizowanym w kuchni warsztacie: farbę drukarską nanosiłem ręcznie za pomocą własnej roboty wałka, a formę wałkowałem butelką po wódce (bo kuchenny wałek po takiej robocie byłby do wyrzucenia). Obecnie przygotowuję tylko projekty dla drukani sitodrukowych.

Zakres pracy: projekty graficzne, skład i przygotowanie do druku